Wnętrze w romantycznym stylu

Jesteś romantykiem, którego wnętrze pełne jest emocji, wzniosłości i pięknych marzeń? Może warto pokusić się o dopasowanie wnętrz mieszkalnych do Twojego autentycznego wnętrza duchowego? Warto stworzyć niebanalną aranżację, która zaprezentuje się odrobinę niecodziennie, nonszalancko, romantycznie i zjawiskowo. Nieco fantazyjnie i z niekłamanym wdziękiem. Jak to zrobić?

Romantyczne piękno samo w sobie

Romantyzm to coś więcej niż kierunek w sztuce i literaturze XIX wieku. Można pojmować go znacznie szerzej – jako ponadczasową postawę do życia i do nas samych w wielkim świecie. To myślenie i działanie z rozmachem, na wielką skalę – jakby nic nas nie ograniczało w realizacji naszych marzeń, w naszych dążeniach.

Pokażmy to na miejscu

Otwórzmy nasze domy na świat i wpuśćmy tam totalność natury, tak ważnej dla romantyków wszystkich czasów. Niech to ogród dominuje w naszych wnętrzach. Zwłaszcza ten w naturalistycznym stylu, trochę dziki i swobodny, wolny i kosmiczny, zwłaszcza nocą. Pomogą nam to uczynić całoszklane powierzchnie i okna wielkoformatowe. Doskonałe połączenie romantycznego stylu życia z nowoczesnością.

Nocny wymiar egzystencji

Romantycy uwielbiają nocny wymiar istnienia! Rozgwieżdżone niebo skłania do refleksji nad sensem bycia. Warto więc stworzyć sobie taki cudowny zakątek do podziwiania nocnego świata. Najlepiej na tarasie, gdzie zaplanujemy odpowiednie oświetlenie. Przydadzą się także praktyczne promienniki podczerwieni oraz wygodne palenisko gazowe, które na pewno uatrakcyjni nasze nocne przebywanie na zewnątrz.

W romantycznym dworku, pałacyku, domku

Architektura romantyczna kojarzy nam się najbardziej z idyllicznymi dworkami lub wytwornymi pałacykami. Możemy powtarzać ten styl także dzisiaj, w zupełnie nowoczesnej odsłonie. Na przykład jako domy z drewna Mawit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.