Urządzamy wnętrze w stylu pop-art

Obrazki z hamburgerami na ścianie? Dlaczego nie. Eksperymenty z symbolami kultury popularnej, które do sztuki oficjalnej wprowadził Andy Warhol, można przenieść do domowych wnętrz. Oczywiście jeśli lubimy powtórzenia w stylu pop-art – grę z tradycją oraz kulturą popularną. W czasach narodzin pop-artu symbolem kultury popularnej, spotęgowanym jeszcze przez artystę, była Marilyn Monroe czy puszki z zupą Campbell.

Frytki na tapecie, magnesy z aktorami na lodówce, Paryż na kanapie

Z pewnością we wnętrzu utrzymanym w duchu pop-art nie sprawdzą się na przykład eleganckie meble z litego drewna. Może jakiś pojedynczy element zestawu, na przykład stare krzesło pomalowane na oryginalny kolor, ale nie cały zestaw. Pop-art można wykorzystać bardziej jako bazę dla stylizacji.

Można wykorzystać gotowe rzeczy, które nawiązują do kultury popularnej i powtarzają różne jej motywy. Wieża Eiffla na poduszkach, tapeta ze wzorem w postaci frytek czy hamburgerów, zasłony w czerwone ferrari. A może wielkoformatowe zbliżenia symboli kultury XXI wieku?

Słowa, słowa, słowa

W ponowoczesnej rzeczywistości słowa są wszędzie, jak u Szekspira. Żyjemy w werbalnym świecie komunikatorów. Wnętrze pop-art może do tego nawiązywać. Zresztą bardzo popularne stały się ostatnio wszelkie napisy – bezpośrednio wykonane na ścianach czy w postaci magnesów na lodówkach.

Stylowe fotografie, także czarno-białe

Pop-art w sztuce oznaczał malarstwo, które podkreślało znaczenie fotografii. To artystyczne myślenie, które wyprzedziło swoje czasy i zapowiedziało triumf fotografii. Przecież obecnie zdjęcia robimy bez przerwy, głównie telefonami, które zawsze mamy pod ręką. Dlatego warto wyeksponować samą fotografię, także w wersji czarno-białej, nieco retro. Jako symbol świata, który ciągle się zmienia. W ogrodzie zaś czarno-biały świat stworzą meble ogrodowe Oltre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.