Oderwać się od rzeczywistości kolorem

Nasze wnętrza domowe tak jak nasze wnętrza duchowe mogą mienić się różnymi kolorami. Po prostu zróbmy tak – rzućmy kolor na nasz świat, ten mentalny i ten obiektywny. Niech nasze istnienie w całości będzie kolorowe. Zacznijmy od ścian, mebli i dodatków. Przestańmy myśleć tylko w kategoriach szarości, brązu i bezpiecznego beżu.

Wnętrze meksykańskie albo zakopiańskie

Może doskonałą inspiracją będzie dla nas folklor. Kultura meksykańska, pełna mocnych barw? Szalone kolory, dojrzałe jak malarstwo Fridy Kahlo. Może uda nam się wyjść kolorem na zewnątrz i urządzić kolorowe patio, na którym ustawimy dla kontrastu stonowane meble ogrodowe Zumm.

Albo poniesie nas rodzimy folklor. Przecież sztuka zakopiańska jest taka barwna. Dlaczego nie wykorzystać jej motywów. Na przykład w kuchni w stylu rustykalnym. Folklorystyczne wzory i kolory wyrażą naszą radość gotowania i przebywania.

Fowistyczne szaleństwo kolorystyczne

Źródłem kolorystycznej inspiracji może być także sztuka. Zwłaszcza malarstwo fowistyczne.

Fowizm prezentował dzieła, w których kolory nie były zgodne z obiektywnymi cechami przedmiotów. Czerwona trawa i pomarańczowe konie. Ta niezgodność wynikała z buntu skierowanego wobec realistycznych prezentacji.

Zaskoczmy samych siebie i stwórzmy wnętrza totalnie odmienne pod względem kolorystycznym. Wprowadźmy do naszej przestrzeni nieoczywisty kolor. Może żółty stół albo czerwone schody? Pobawmy się kolorem.

Natura, która inspiruje i zachwyca

Nie bójmy się naśladować kolorów natury. Wybierzmy jeden element. Może róża? Wyjątkowo pięknie wyglądać będzie wnętrze, w którym połączymy różne odcienie różu, naśladując strukturę kwiatu. Wykorzystamy do tego duże płaszczyzny ścian, mebli, dywanów, zasłon oraz mniejsze powierzchnie: poduszki, obrusy, doniczki, inne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.